Informace pro maturanty

Jak se přihlásím maturitní zkoušce?

Žák podává přihlášku k maturitní zkoušce, opravné zkoušce nebo náhradní zkoušce do 1. prosince pro jarní zkušební období, do 25. června pro podzimní zkušební období a to řediteli školy. Ředitel školy poté do 15. prosince pro jarní zkušební období a do 30. června pro podzimní zkušební období přihlásí své žáky ke zkouškám společné části do centrálního informačního systému Centra.

Mohu si změnit výběr předmětů po podání přihlášky?

Nikoli. Volba předmětů na přihlášce k 1. prosinci je závazná a pro daný termín zkoušky konečná. Jakákoli změna tohoto typu po termínu není přípustná. Přípustné jsou pouze změny, které vyplývají z institucionálních změn (škola se např. k 1. lednu sloučí s jinou), popř. změny, kdy žák přestupuje na jinou školu. Žák obdrží tzv. výpis z přihlášky nejpozději do 5 dnů od předání údajů Centru a podpisem stvrdí správnost údajů v něm obsažených.

Maturitní okruhy

Pro školní rok 2017/2018

GEO

Dokumenty pro maturanty

Aktuální dokumenty mají žluté popisky

Seznam literatury pro rok 2019

Rozpis pro jaro 2018

Aktuální organizace maturitní zkoušky pro školní rok 2017/2018

Přihláška k maturitě

Stáhnout přihlášku

Aktuální přihláška na termín jaro 2018.

Nápověda k vyplnění

Zobrazit nápovědu

Didaktické testy

• Český jazyk 44%