Tento týden jsme se spolužáky měli možnost místo běžné distanční výuky zkusit něco nového. V úterý 16. 3. 2021 probíhala akce ,,Kinopříběh – Odsunuté děti“, kdy se studenti sexty, septimy a oktávy seznámili s problematikou odsunu Němců z našeho území po 2. světové válce formou lektorovaného dokumentu. Nejvíce nás zaujaly výpovědi samotných pamětníků, kteří nám zprostředkovali pohled na složitou situaci z neobvyklého úhlu očima dítěte. Dokument nás zaujal. ,,Bylo to zajímavé, tohle téma se u nás v České republice málo řeší a dozvěděla jsem se i zajímavé informace. Dokonce jsem se dokázala vcítit do těch lidí.“ popisuje Anička ze septimy.

V pátek 19. 3. 2021 se studenti septimy setkali s Mgr. Petrem Holíkem, který byl velice milý a sympatický. Jednalo se workshop s názvem ,,Jak se cítím v době distanční výuky“. Měli jsme možnost probrat své potřeby a pocity, pochopit je, projevit se, ale také naslouchat a mimo jiné se opět vidět se svými spolužáky, tedy aspoň přes kamery, a popovídat si s nimi. Hodnocení projektu za všechny studenty svými slovy skvěle shrnul spolužák Jarda, který říká: ,,No hele, mně se to moc líbilo z toho důvodu, že jsem se dostal do styku s jinými lidmi, než přicházím normálně. Bylo super vyslechnout si ostatní, jaký mají problémy a jak se cítí. Myslím si, že by se to mělo opakovat“. Pro všechny to byla skvělá nová zkušenost a určitě se těšíme na další setkání. Je hezké, že naši učitelé se nás nejen snaží něco naučit, ale také se starají o naše psychické zdraví.

Martina, septima