Vážení rodiče, milí žáci,

v týdnu od 11. do 15. 11. 2019 bude na škole probíhat „týden totality“. Jedná se o projektový týden, který souvisí s 30. výročím sametové revoluce. Pro žáky je život v totalitě něčím vzdáleným. Něčím, s čím nemají vůbec žádnou zkušenost. Bez té je však velmi těžké pochopit význam sametové revoluce. Proto jsme se rozhodli prostřednictvím zážitkové pedagogiky takovou menší totalitu po dobu jednoho týdnu v naší škole simulovat.

Ve škole bude platit „Totalitní školní řád“ (viz níže). Žákům bude do legitimace zaznamenávána totalitní klasifikace, výtky a pochvaly – ty slouží výhradně pro účely projektového týdne a nijak neovlivňují běžnou klasifikaci.

Komínistická strana gymnázia (KSG) – školní řád platný od 11. 11. 2019 do 15. 11. 2019:

• Členové KSG mají přednost ve frontě na jídlo (svačina, oběd)
  • Členové KSG mohou v hodině jíst
  • Členové strany sedí ve třídě odděleně od nečlenů
  • Před druhou vyučovací hodinou probíhá svačina. Žáci musí svačit na ubrouscích.
  • Před třetí vyučovací hodinou žáci chodí po chodbách, a to bez mobilních telefonů
  • Žáci si vedou úhledné zápisky, které podléhají pravidelné kontrole učitelů
  • Žáci porušující zásadním způsobem školní řád budou umístěni do reedukačního zařízení
  • V budově školy je zakázáno číst závadnou literaturu (V. Havel, G. Orwell, A. Solženicyn, …)